W jurajskich Biskupicach odbył się bieg narciarski

Data publikacji:
08 Luty 2017
Odsłuchaj tekst

29 stycznia br. na trasach biegowych w Biskupicach konkurowali biegacze m.in. z Gliwic, Częstochowy, Warszawy, Tarnowskich Gór oraz z okolicznych miejscowości. Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 8 km.

Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Wiktor Kotas z Częstochowy (kat. do 16 lat ; czas:0:43:55), Mateusz Gocyła z Postępu (17-39; 0:27:28) oraz Sławomir Sikora (40 lat i więcej) z Jura Skating Częstochowa, który ośmiokilometrowy dystans pokonał najszybciej, czyli w 27 minut i 8 sekund.

Na tym dystansie wśród kobiet najlepsze były: (do 16 lat) Lena Kubisa z Gliwic (1:25:28), (17-39 lat) Agnieszka Zimoń z AKN Ratrak Częstochowa (1:02:10) oraz (40 lat i więcej) najszybsza kobieta - Patrycja Blińska-Seweryn z Tarnowskich Gór, która ukończyła bieg z czasem 0:43:1.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale i ciepły posiłek, a zwycięzcy puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów: Callida i SCOUT Fitness Club.

Imprezę pod patronatem wójta Tomasza Kucharskiego zorganizowała Gmina Olsztyn i Miasto Sportu przy współpracy z GOSiR w Olsztynie, Klubem Narciarskim „Ratrak”, Jurajską Grupą GOPR, KLA Zabiegani Częstochowa i Stajnią Biały Borek.

Wyniki na: wynikionline.pl/main/scores/event/17010029/m/1